14 Mayıs seçimi öncesi Kadir Çöpdemir’den ilginç sözler: ‘Değiştirelim be! Bıktık be!’

Radyocu olarak medyaya giriş yapan, daha sonra ise sunuculuğa ve oyunculuğa geçen Kadir Çöpdemir, 14 Mayıs seçimi öncesi ilginç bir çağrı yaptı.

Çöpdemir, Instagram hesabından paylaştığı videoda “değişim” mesajı verip “Değiştirelim be! Bıktık be!” dedi. 

Çöpdemir’in sözleri şöyle: 

“Ne diyor büyükler? Tebdili mekanda ferahlık vardır. Tebdil değiştirmek demek. Mekan değiştirirsen ferahlarsın diyor. Biz de Barcelona’dan biraz tebdil yapalım dedik, atladık trene, Madrid’e gidelim dedik. Değişiklik iyidir, değiştirmek lazım. Değiştirdiğin zaman ferahlama olur bünyede. Nefes alırsın. Değiştirelim be! Bıktık be! Bıktığımızı değiştirelim ya!”

ERDOĞAN’LA ‘GEMİ’ POLEMİĞİ HAFIZALARDA

Uzun yıllar iktidara yakın bir isim olarak bilinen, AKP’li belediyelerin etkinliklerinde sunuculuk yapan Çöpdemir, 2007 yılında o dönem Başbakanlık koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan’la bir canlı yayın sırasında girdiği polemikle hatırlanıyor. 

Erdoğan’la Çöpdemir’in ‘gemicik’ polemiği şöyle olmuştu: 

Kadir Çöpdemir : Oğlunuzun burslu okuması ama ona rağmen şimdi çok ilginç bir iş yapması, gemi alması mesela kayık gibi bir şey değil ki koca gemi Başbakanım…

Erdoğan: Burs alan başka gemi alan başka… Karıştırdınız.

Kadir Çöpdemir: Sizin ortalama bir bütçeye sahip olduğunuzu düşünürsek sizin gemi de çok para yani..

Erdoğan: Şimdi 1 dakika ya… Gemi var gemicik var, bunun sıfırı var eskisi var, şimdi siz kalkar 15-16-17 yaşında bir gemi alır ve o da gemiciklerden olursa ve bunun da ödeme koşulları gayet iyi olursa kredi sistemi gayet iyi olursa hatta kendi kendini ödeyebilecek bir noktada olursa niye alınmasın? Kalkar 300-400-500 bin dolar peşinatla bir gemiyi alabiliyor sonra taksitlerini bu gemi de kendisi ödeyebiliyorsa bunu yapabilirsiniz.

Kadir Çöpdemir: Biz de yapalım Başbakanım…

Erdoğan: Bulabilirseniz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir