CHP’yi amaç alan Prof. Dr. Mazhar Bağlı hakkında cürüm duyurusu

CHP Kırıkkale Vilayet Lideri Onur Yüksel Bozdağ ve beraberindeki partililer, “CHP, PKK ve FETÖ’ye lojistik takviye veriyor” diyen Prof. Dr. Mazhar Bağlı hakkında hata duyurusunda bulundu.

Onur Yüksel Bozdağ ve beraberindeki partililer, bir televizyon kanalında yayınlanan programda “CHP, PKK ve FETÖ’ye lojistik takviye veriyor” diyen Prof. Dr. Mazhar Bağlı hakkındaki kabahat duyuru dilekçesini bugün Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi.

Onur Yüksel Bozdağ, hususa ait yaptığı yazılı açıklamada şunlar kaydetti:

“Şüpheli, profesör unvanına sahip bir akademisyendir. Eski bir siyasetçi olan kuşkulu, sosyoloji alanında çalışmaktadır. Kuşkulu, kabahat tarihinde Habertürk televizyonunda yayınlanan Enine Uzunluğuna isimli programa katılmış ve şu ifadeyi kullanmıştır:

‘Bakın, Türkiye’nin bu meşruiyet gücünü sabote eden en büyük kara propagandalardan birisi de Türkiye’nin IŞİD’e desteklediği tarafındaki alçakça akınlardır, bunu kim lisana getiriyor? İki örgüt lisana getiriyor. Birincisi FETÖ, ikincisi PKK terör örgütü. Ancak buna kim lojistik sağlıyor içerden? Cumhuriyet Halk Partisi sağlıyor.’

“ŞÜPHELİNİN BU BERBAT İFTİRA VE HAKARETİ CHP’YE YAPIŞMAZ”

Şüpheli, bu sözüyle direkt CHP’ye ve partinin vilayetimizdeki temsilcisi olup vilayet lideri sıfatını haiz bana hakaret ve iftirada bulunmuştur. Şüphelinin bu yakışıksız iftira ve hakareti CHP’ye yapışmaz. CHP, Kurtuluş Savaşı gayreti vermiş, ülkemizi kurmuş takımların mirasıdır. Kurulduğu günden bugüne de her türlü terör faaliyetine karşı tüm gücüyle durmuştur. Kamuoyu nezdinde bu ithamlar büyük reaksiyonla karşılanmıştır. Lakin bu durum, şüphelinin sözlerinin kabahat olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Kuşkulu, FETÖ’yü büyüten ve PKK elebaşlarıyla görüşmeler yürütenlerin kim olduğunun konuşulmaması için taammüden ve büyük bir gaflet içinde partimize iftirada bulunmuştur. Şüphelinin bu tabirleri, toplumda, CHP içerisinde siyaset yapanları terör örgütleriyle iş birliği içinde göstermekte ve gaye haline getirmektedir.

Şüpheli, cürüm teşkil eden beyanlarını bir anlık gafletle yapmamıştır. Kendisi eski bir milletvekili ve sosyoloji alanında çalıştığını tez eden bir akademisyendir. Bu durumda şüphelinin boş bulunduğu ya da lisan sürçmesi ile bu tabirde bulunduğunu söylemek imkansızdır. Üstelik programdaki başka iştirakçiler ve moderatör, şüphelinin sözlerini kendisine hatırlatmıştır. Bunun yanında program esnasında Genel Lider Başdanışmanı Tuncay Özkan tarafından da yanıt verilmiş ve türel hakların kullanılacağı hatırlatılmıştır. Buna rağmen kuşkulu, özür dilemek bir yana dursun, söylediklerini dahi düzeltmemiş, hatta palavra içerikli argümanlarla desteklemeye çalışmıştır. Bu nedenle kuşkulu hakkında şikayetçi olmak gerekmiştir.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.