Corona virüsten koruyan bitkiler nelerdir?

Paylaş

Bitki bilim uzmanı, araştırmacı yazar ve laborant Recep Dağıstanlı, “Son zamanlarda artan virüs sorunu aslında kronik hastalıkların ve bağışıklık sisteminin düşük olmasının çok önemli bir etken olduğunu hepimizi biliyoruz. Her ne kadar sağlıklı vücutlarda daha hızlı bir şekilde atılsa da gidilen uzmanlarında beslenmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır. Bu durumda metabolizmanızın çok iyi çalışması gerekiyor. İlaç ve gıda takviyeleri her daim vücutta kimyasal tepkilere yol açabileceğini unutmamak gerekiyor” dedi.

Paylaş

Corona virüsün en büyük düşmanlarının bitkiler olduğunu söyleyen Recep Dağıstanlı, düzenli tüketildiğinde bağışıklığı güçlendirerek virüsten koruyan besinleri şöyle sıraladı:

SarımsakSoğanSiyah turpLimonAntep fıstığıMevsiminde meyve ve sebzelerÜzüm sirkesiKekikNaneKara kovan balıPolen

Paylaş

Son dönemde kanser oranlarındaki artışın daha da yükseldiğini dile getiren Dağıstanlı corona virüs salgınının en pik yaptığı dönemde kanser hastalarının beslenmelerine ve bakımlarına çok dikkat etmesi gerektiğini normal sağlıklı insanlardan daha çok iyi takviye almalarının büyük önemini ifade etti.

Paylaş

Dağıstanlı, bitki özlerinin çok dikkatli ve iyi kullanılması gerektiğini, bitkilerin özel ve steril ortamlarda kurutulması gerektiğini söyledi. Kanser türlerine göre vücutta fayda sağlayan bazı şifalı bitkileri şöyle sıraladı:

Akciğer kanserine yakalanmış bir hastanın sinirli yaprak, çam sakızı, kekik, kırk kilit otu, ısırgan otu, siyah hardal tohumu ve kantaronu düzgün bir şekilde kullanması gerekiyor.Karaciğer kanserine yakalanmış hastaların karahindiba, siyah hardal tohumu, deve dikeni tohumu, baharlı tere tohumu, acı badem yağı, kayısı çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı gibi bitkileri kullanması, kullanırken de dikkat etmesi gerekiyor.

Paylaş

Recep Dağıstanlı

İlgili Haber
Bağışıklık sistemini güçlendirmek için postbiyotikleri artırın
Bağışıklık sistemini güçlendirmek için postbiyotikleri artırın

covid-19 corona virüsten korunmanın yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir