Dünya Devinden Türkiye’ye Yeni Yatırım Kararı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 125 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu. Bakanlığın yaptığı açıklamada başvuru için gerekli şartları ve tarihleri açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, personel alımı için detayları yayımladı. Yayımladığı ilanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, genel idare hizmetleri sınıfına dahil 8’inci kadro dereceli 125 kişilik uzman yardımcı alımı yapılacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların başvuru şartlarına dikkat etmesi gerekiyor. 

Peki başvurular ne zaman başlayacak? Başvuru şartları neler?

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK 

Başvuru yapacak adaylar başvurularını 12 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden iş başvuru ekranı kategorisinden gerçekleştirebilecek. Elden veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Başvurular için gerekli detaylar bakanlığın internet sitesinden duyurulacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI 

1– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmak.2– Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. 

3– ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıdaki tabloda puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. 

4– 2021 yılının ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. 

5– Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak. 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER 

1– Yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya Bakanlıkça onaylı örneği. 

2– Eğitim dilinin Arapça olduğuna ilişkin öğrenim kurumlarından alınacak belge (İlgili gruba başvuracak adaylar için). 

3– Yabancı dil belgesi (Tabloda yabancı dil sınav puanı belirtilen gruplara başvuracak adaylar için). 

4– Özgeçmiş 

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI 

2020 veya 2021 lisans düzeyi Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre yapılan başvurular arasından, her bir grup için en yüksek puana sahip adaydan başlanarak atama yapılacak kontenjan sayısının 3 (üç) katı aday (son sıradaki adayla aynı puanı alanlar dâhil) sözlü sınava çağırılacaktır. 

SINAV BİÇİMİ VE KONULARI 

1– Sınav, sözlü olarak yapılacaktır. 

2– Sözlü sınava ilişkin konu başlıkları başvuru esnasındaki ilanda yer alacaktır. 

SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE DUYURULMASI 

1– Sözlü sınavda başarılı sayılmak için komisyon başkan ve üyelerinin yüz (100) tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) olması gerekir. 

2– Sözlü sınavda alınacak puan, adayların nihai başarı puanı olacaktır. Adayların sözlü sınav puanlarının eşitliği durumunda KPSS puanı yüksek olan aday sıralamada üstte yer alır. 

3– Sınav komisyonu tarafından başarı puanı en yüksek olan adaydan başlamak suretiyle her bir grup için atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday, asıl aday sayısının yarısı kadar da yedek aday tespit edilecektir. 

4– Sınav sonuçları ve atanmaya hak kazanan adaylar Bakanlık resmi internet sayfasında (www.csgb.gov.tr/duyurular) ve Kariyer Kapısı İşe Alım platformu (https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. 

5– Giriş sınavında 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak, asıl ve yedek listedeki sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmeyecektir

Related Posts

Gaziantep’te tarıma 75 milyon liralık yatırım

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 75 milyon liraya mal olacak olan sulama projesi ile 103 bin dekar alanın tekrar sulanmaya …

TWAP buyrukları kullanıcılarının fiyat dalgalanmalarından etkilenmesini önlüyor

FTX, her düzeydeki yatırımcıya hitap etmesiyle kripto para alım satım için muteber bir platform olmak ve dijital para ünitesi ekosistemini …

Endüstriciler yetişmiş eleman kahrı çekiyor: Kaynakçı makineci tornacı bulamıyoruz

Rusya’nın gazı kesmesinin akabinde Avrupalı birçok şirket hem yatırım hem de eser tedariki için Türkiye’yi radarına aldı. Türkiye’nin üretim …

Erdoğan, Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Lauder ile görüştü

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu nedeniyle ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkevi’nde temaslarına devam ediyor …

Balkanlar’a ihracat 8 ayda 14 milyar dolara dayandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) datalarından derlenen bilgilere nazaran, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova …

Meta ve WhatsApp, sözlü savunmasını 11 Ekim’de verecek

Rekabet Kurulu, Meta Platforms (Facebook), Meta Platforms Ireland (Facebook Ireland Limited), WhatsApp LLC ve Madoka Turkey hakkında yürütülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.