“Erdoğan para aktarıyor” diyen Kılıçdaroğlu’na AKP’den karşılık

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Erdoğan vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor” argümanında bulunan CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap verdi.

Partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuşan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bomba tezde bulundu. “Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışında devasa paralar aktarıyor” diyen Kılıçdaroğlu, savıyla ilgili açıklamayı saat 22.00’de yapacağını duyurdu. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu’nu bu açıklamasının akabinde Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu:

İFTİRA KAMPANYASI

– CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Sn Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır…

– Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz sav ortaya atıp doküman bilgi açıklayacağım dedi. Fakat açıklamaları hiçbir siyasi sonuç doğurmadı. Tüm bu açıklamalar etraf kirliliğinden diğer bir şey üretmemiştir.

– Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili “kaçacak” tabirini kullanmış. Bunu daha evvel de söylemişti. Lakin milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle bir arada direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.

VESAYET ARAYIŞI

– Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini daima olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir biçimde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

– Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından mahrumdur. Oburlarının dediklerinin berbat bir çevirisidir.

NEFRET YAZILIMI

– CHP idaresi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın hak etmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız.

– Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin lisanıyla tehdit edemez. Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.