Eski bakan akaryakıt artırımlarını deveye binerek protesto etti

Pakistanlı eski bakan Fawad Chaudhry, akaryakıt artırımlarını deveye binerek protesto etti.

Pakistanlı eski bakan Fawad Chaudhry, akaryakıt eserlerinde yaşanan fiyat artışını deveye binerek protesto etti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Chaudhry, etrafındaki kalabalıkla birlikte akaryakıt fiyatlarını protesto etmek için ağabeyiyle deveye bindi.

MOTORİNİN LİTRE FİYATI 59 PAKİSTAN RUPİSİ

Punjab eyaletindeki Kanyal yolu açılışı için deveye bindiğini belirten Chaudhry, akaryakıt fiyatları nedeniyle deveye binmenin otomobile binmekten daha yeterli olduğunu söyledi.

Akaryakıt fiyatları, akaryakıtın litre fiyatının 24 Pakistan rupisi (1.98 Türk lirası) ve motorinin 59 Pakistan rupisinin (4.88 Türk lirası) üzerine çıkmıştı.

20 GÜNDE ÜÇÜNCÜ ARTIRIM GELMİŞTİ

Öte yandan, Pakistan’da akaryakıt fiyatlarına 20 gün içinde 3’üncü defa artırım gelmesi sonrası artırımlı fiyatlar yürürlüğe girmeden akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu.

Ülkede Petrolden Sorumlu Devlet Bakanı Musadiq Malik ise, hükümetin son artırımı açıklamadan evvel detaylı olarak görüştüğünü tabir ederek şöyle demişti:

“Bu karar, her yıl 9 milyon ton petrol ve 8.8 milyon ton mazot ithal ettiğimiz için alındı ve fiyatı artırmasaydık, hükümet aylık 100 milyar Rupi üzerinde bir ziyana uğrayacaktı. Hükümet aldığı tedbirlerin sorumluluğunu kabul ediyor ve sıkıntı kararlar alarak ülke için yeni bir yol belirleyecek.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.