Güney Koreliler Bu 4 Altcoin’e Hücum Etti! Peki Neden?

Veriler, Güney Kore’deki yatırımcıların birkaç altcoin projesine odaklandığını gösteriyor. Bu projelerin arasında XRP ve daha fazlası dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Güney Kore’deki yatırımcıların odağında bu altcoin projeleri var

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Upbit’teki işlem hacimleri, dikkat çekti. Upbit’teki veriler, Güney Koreli yatırımcıların hangi altcoin’lere yöneldiğini sergiledi. Hacimlerindeki önemli değişiklikler piyasa gözlemcilerinin dikkatini çekti ve bu ani dalgalanmaların arkasındaki faktörler hakkında soru işaretleri yarattı. Özellikle XRP, VET, ONG, WAVES ve ALGO için işlem hacmi oldukça yüksekti.  WAVES için 600 bin doların üzerinde hacim ortaya çıktı. Bu da, hacmin son 24 saatte yüzde 100’ün üzerinde arttığına işaret ediyor.

VeChain (VET) için son zamanlardaki işlem hacmi 12 milyon dolardan 75 milyon dolara yükseldi. Algorand ise 441.000 dolardan 2 milyon dolarlık bir işlem hacmine sıçrama yaşadı. Son olarak, Ontology’nin gas tokenı olan Ontology Gas için ortalama hacim yüzde 168 yükseliş gördü.

XRP de Güney Korelilerin dikkatini çekti

Ayrıca veriler, ülkedeki yatırımcıların XRP’yi son 24 saat içinde diğer tüm kriptolardan daha fazla alıp sattığını gösteriyor. Böylece, XRP Güney Kore kripto piyasasına hakim olmaya devam etti. Bu, Koreli yatırımcılar arasındaki XRP güvenini gösteriyor.  Özellikle XRP, Bithumb, Upbit ve Coinone gibi büyük Kore borsalarında en çok işlem gören kripto para birimi haline geldi. Popüler piyasa takipçisi CoinMarketCap’in verilerine göre, kripto varlık Bitcoin (BTC) ve Ether’i (ETH) geride bırakırken konumunu korudu.

Son 24 saatin piyasa verileri, bu borsalardaki XRP işlem hacimlerinin kayda değer artışlar yaşadığını göstermekte. Bu da Güney Kore’de XRP’nin artan popülaritesini teyit ettiğini gösterebiliyor. Ülkenin önde gelen borsalarından biri olan Upbit, XRP için 69.398.196 dolarlık bir işlem hacmi bildirdi. Bu rakam borsadaki toplam hacmin yüzde 10,87’sini temsil ediyor. Benzer şekilde, Güney Kore’nin önde gelen kripto borsalarından biri olan Bithumb, XRP için yüzde 22,20’lik bir pazar payına işaret eden 26.419.315 dolarlık bir işlem hacmine tanık oldu.

Bir başka saygın Kore borsası olan Coinone, XRP için 6.437.311 dolarlık bir işlem hacmi kaydetti. Bu değer, borsadaki tüm işlem hacminin yüzde 22,73’ünü temsil etmektedir. XRP’nin Güney Kore borsalarında en çok işlem gören varlık olarak yükselişi, popülerliğinin altını çiziyor. Koreli traderlar arasında XRP’ye olan güçlü talebi vurguluyor. Bu ticari faaliyet artışı XRP’nin küresel kripto piyasası performansını önemli ölçüde etkiledi.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçtiğimiz hafta çoğu kripto varlığı kırmızı renkte işlem görüyordu. Ancak, ilk on arasında yalnızca XRP pozitif bir artış kaydetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir