İstanbul’da eve giren gaspçılar, çatı tamiri için gelen işçiler çıktı

DHA

İstanbul Başakşehir’de 10 Nisan’da polise başvuran F.A.(60) ile G.S.A.(22), gece yarısı saat 04.00 sıralarında evlerine giren maskeli 2 kişi tarafından gasbedildiğini söylediler.

Mağdurlar, gelen kişilerin ellerini ayaklarını ve gözlerini bağladıklarını, daha sonra ölümle tehdit ederek banka hesaplarında bulunan 330 bin lira parayı havale etmesini sağladıklarını belirtti.

Ölümle tehdit edip 330 bin lirayı havala ettirdiler

Bir kuyumculuğa ait hesaba parayı gönderdikten sonra şüphelilerin evden ayrıldığını söyleyen mağdurlar aşağı indiklerinde park halindeki otomobillerinin de çalındığını gördüklerini anlattı.

Çatı tamiri için gelen işçiler oldukları ortaya çıktı

Bu gelişme üzerine yapılan çalışmada olay gecesi de aynı bölgede oldukları belirlenen Kerem A.(35) ile Rahmi A.(33) gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerin ifadesi doğrultusunda, kuyumcuya havale edilen para karşılığında altın aldığı belirlenen Arslan N.(33) de yakalandı.

Gasp Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerin olay gecesinde bazı güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği belirlendi.

Kamera kayıtlarına ulaşıldı

Polis ekipleri ayrıca şüpheli Arslan N.’nin havale edilen parayla kuyumcudan altın aldığı anların güvenlik kameralarına ulaştı.

Poliste işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir