Mutsuzluğa sürükleyen 5 alışkanlık

1-Olumsuz duyguları kabullenin

Paylaş

1-Olumsuz duyguları kabullenin

Olumsuz duygular da olumlu duygular kadar gerçek. Uzmanlar kendini olumsuz duygulara karşı kapatan insanların olumlu duyguları da hissetmesinin zorlaştığını söylüyor. Olumsuz duyguları belli etmeyip içe atmak, her zaman başka sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Olumsuz duyguları görmezden gelmek yerine dışa vurmaya özen gösterin. Ama bunu yaparken ölçüyü kaçırmayın.

2-Hata yapmaktan korkmayın

Paylaş

2-Hata yapmaktan korkmayın

Hata yapmadan doğrular bulunamaz. Başarısızlıktan korkmak yerine kendinize hata yapmak için izin verin. Ancak bu şekilde gerçek hayatla yüzleşebilirsiniz. Hata yapmak asla modunuzu düşürmesin. Bunun doğruya ulaşmak için bir basamak olduğunu kendinize hatırlatın.

3-Mağdur olmayı seçmeyin

Paylaş

3-Mağdur olmayı seçmeyin

Sorunlarınız veya girdiğiniz durum için diğer insanları suçlamak en kolay yöntem. Ancak bunun size veya diğer insanlara hiçbir faydası yok. Mağduru oynamayın ve sorumluluk alın. Sorun odaklı değil, çözüm odaklı olmaya çalışın.

4-Geçmişi düşünmeyin

Paylaş

4-Geçmişi düşünmeyin

Gün içinde aklınızı meşgul eden düşüncelerden uzaklaşmaya çalışın. 5-10 yıl önce yaşadığınız olayı şu an düşünmenizin bir faydası yok. Bu düşünceler aklınıza geldiğinde dikkatinizi başka şeylere yönlendirin.

5-Kendinizi kıyaslamayın

Paylaş

5-Kendinizi kıyaslamayın

Kendinizi başkalarıyla kıyaslama çukuruna asla düşmeyin! Çıkması zor bir hal alabilir. Bunun yerine kendi başarılarınıza ve yapabildiklerinize odaklanın.

mutsuzluk mutsuzluk neden olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir