Samsung’un Yeni Kulaklıkları, Yapay Zeka Sayesinde İnternete Bağlanmadan Eş Zamanlı Olarak Çeviri Yapabilecek!

İddialara göre, Samsung’un 2024 yılında piyasaya süreceği yeni Galaxy Buds kablosuz kulaklık modelleri, yapay zeka teknolojisi sayesinde internete bağlanmadan eş zamanlı olarak çeviri yapabilecek. ?

Bu yıl teknoloji dünyasını adeta kasıp kavuran büyük yapay zeka yarışına kısmen de olsa geç katılan Samsung, 2023’ün son aylarında çalışmalarını hızlandırdı.

Ünlü şirket, ilk olarak ChatGPT’ye rakip olması beklenen yeni yapay zeka modeli Gauss’u duyururken, 2024’te piyasaya süreceği telefon modelleri için önemli özellikler vadetti.

Şimdi ise dev firmanın yapay zeka teknolojisini sadece telefon modellerinde değil, yeni kablosuz kulaklıklarında da kullanacağı iddia ediliyor.

Güney Kore merkezli Maeil Business Newspaper’ın haberine göre, Samsung’un gelecek yıl satışa sunacağı yeni Galaxy Buds 3 Pro modeli, internete bağlı kalmadan eş zamanlı olarak çeviri yapabilecek.

Bu çığır açıcı özelliğini yapay zeka teknolojisine borçlu olacak kulaklık, yapılan telefon görüşmelerini anlık olarak istenilen dile tercüme edebilecek.

Yeni kulaklıklar, mevcut çeviri özelliği sayesinde sadece kullanıcı deneyimini iyileştirmekle kalmayıp, konuşma verilerinin buluta yüklenme ihtiyacını da ortadan kaldıracak. Kullanıcılar bu sayede diğer tercüme işlemlerine kıyasla herhangi bir gizlilik endişesi yaşamayacak.

Samsung tarafından henüz doğrulanmayan yeni Galaxy Buds modelinin, 2024’ün ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir