Bu 16 Altcoin İçin Son Dakika: Ortaklık ev Daha Fazlası…

Kripto para piyasasında haberler çok hızlı akıyor. Bu yüzden tamamını takip etmek, yatırımcılar ve traderlar için oldukça zor. Biz de okuyucularımız için altcoin projelerini etrafında bir haber turu hazırladık.

Altcoin projeleri için sıcak haberler…

PEPE Uniswap’teki en aktif havuz oldu

Meme coin’i PEPE, geçen ay piyasaya sürüldüğünden bu yana fiyatı %2.100’ün üzerinde artış gösterdi. Oldukça heyecan uyandıran meme coin PEPE, merkezi olmayan borsa Uniswap’ta ilgiyle karşılandı. Ayrıca, veri platformu Nansen’de en çok araştırılan coinlerden biri haline geldi. Nansen verilerine göre, Uniswap’in PEPE-WETH için versiyon (v)2 ve v3 likidite havuzları, sırasıyla 82.750 ve 72.950’den fazla işlemle son yedi günde işlem sayısı bakımından en aktif likidite havuzu sözleşmeleri oldu.

Yeni Cosmos Blockchain, likit stake tokenlerini kullanacak

Geliştiricilerin 3 Mayıs’ta yaptığı duyuruya göre, “Tenet” adı verilen Cosmos tabanlı yeni bir Blockchain, işlemlerini güvence altına almak için diğer ağlardan likit staking coinleri kullanacak. Ayrıca, potansiyel olarak yeni ağın eski ağların güvenliğini miras almasına izin verecek. Stake edilen ETH, BNB, ATOM, SOL ve MATIC, daha fazla ödül kazanmak için Tenet’te “restake” olarak kullanılabilecek.

Trueusd’nin borçlanma oranları %100’e fırladı

Yatırımcılar, Salı günü trueUSD’nin (TUSD) değer kaybetme olayından faydalandı. Bu doğrultuda %20’lik potansiyel bir kazanç elde etmek için hızla harekete geçti. Traderlar, token’ın hedeflenen 1 dolarlık sabitlemesi için %20’lik bir artış yakalamak üzere TUSD’yi shortladı. Bunu yapabilmek için çok yüksek miktarda ücret ödedi.

Celsius, CNL’ye karşı dolandırıcılık iddialarını takip edecek

BankToTheFuture CEO’su Simon Dixon, talihsiz kripto kredi kuruluşu Celsius’un iflas davasında düzenli olarak yorum yapıyor. Dixon, devam eden mahkeme davasıyla ilgili bir güncelleme daha yaptı. Dixon, açık artırma bugün devam ederken, firma ile Teminatsız Alacaklılar Komitesi (UCC) arasında, Celsius’un İngiltere merkezli kolu CNL’ye karşı yapıcı hileli devir ve benzeri iddiaları takip etmek ve kovuşturmak için ortak bir anlaşmaya varıldığını açıkladı. Özellikle, ABD merkezli iştirak LLC, alacaklıların ve hissedarların neye sahip olduğunu belirlemeye yardımcı olmak için CNL’ye karşı dolandırıcılık iddiaları getirdi.

BNB Chain, Solana ve Ethereum Nisan on-chain aktif adreslerde lider

Blockchain veri ve araştırma firması Nansen’in verilerine göre, Nisan 2023’te BNB Chain, Solana ve Ethereum en fazla on-chain aktif adrese sahipti. Bu Blockchain’ler Nisan ayı aktif adresler listesinin başında yer alıyor. Bununla birlikte, her biri Mart ayına kıyasla bu adreslerin sayısında bir düşüş kaydetti.

Hashflow, MoonPay ile bütünleşiyor

Merkezi olmayan ticaret platformu Hashflow, web3 ödeme platformu MoonPay ile ortaklığını duyurdu. Altcoin, ortaklık kapsamında fiat-kripto ödemelerini küresel olarak entegre etmeyi amaçlıyor. Entegrasyon, kullanıcıların 160 ülkedeki kripto dostu bankalardan banka / kredi kartları ve transferler kullanarak dijital varlıklar satın almalarını ve bunları Hashflow’da takas etmelerini sağlayacak.

Sui, main-net’i başlattı

Aptos’a ve merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki diğer ağır toplara rakip olacak şekilde konumlandırılan ve 2 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip olan merakla beklenen Blockchain platformu Sui, Çarşamba günü main-net’i başlattı. Lansman, platformun 300 milyon dolarlık risk sermayesi fonunu teste tabi tuttu ve sonuçlar karışıktı.

MELD, finansal ve Web3 ürünlerini piyasaya sürüyor

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) projesi olan MELD, bir Avalanche sub-net olarak finans ve web3 ürünleri paketinin lansmanını duyurdu. Bu hamle, kripto ve geleneksel finans arasındaki boşluğu doldurmayı hedefliyor. Ayrıca, DeFi ekosisteminde finansal bağımsızlığı güçlendirmeyi amaçlıyor.

Coinbase, Multichain’i (MULTI) listeleyecek

Coinbase, Ethereum ağında (ERC-20 tokenleri) Multichain (MULTI) için destek ekleyecek. Likidite koşullarının karşılanması halinde alım satım 4 Mayıs 2023 tarihinde TSİ 09:00’da veya sonrasında başlayacak. Multichain, cross-chain varlık birlikte çalışmak için bir altyapı sağlıyor.

Binance vadeli işlemlere SUI’yi ekleyecek

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance, Sui’yi (SUI) listeleyecek. Bu kapsamda SUI/BTC, SUI/USDT, SUI/TUSD, SUI/BNB, SUI/EUR ve SUI/TRY işlem paritelerini alım satıma açacak.

Socios platformu, Sony Pictures ile ortaklık kurdu

Sony Pictures ve Socios.com yakında lansmanı yapılacak Spider-Man’in ortak tanıtımını yapmak üzere bir araya geldi. Across the Spider-Verss filminin ortak tanıtımını yapmak üzere bir araya geliyorlar. Böylece Sony Pictures’ın Blockchain destekli taraftar katılım platformunun küresel spor hayranları topluluğuyla bağlantı kurmasını sağlayacak benzeri görülmemiş bir anlaşmaya imza attılar.

Polygon’un yeni geliştirici aracı yayına girdi, fiyat yükseldi!

Polygon (MATIC) bugünkü %5’lik yükselişinin ardından bugün hafif ama tutarlı bir büyüme sıçraması yaşıyor. Polygon, bu yazının yazıldığı sırada 0,981 dolar spot fiyattan işlem görüyor. Ayrıca, mevcut fiyat görünümüne göre hafta boyunca tahakkuk eden kayıpları telafi ediyor.

Polygon, geliştirme adımları açısından önemli kilometre taşlarına ulaşmaya devam ediyor. Altcoin projesi, yakın zamanda yaptığı bir güncelleme yayınladı. Bunda, geliştiricilerin merkezi olmayan bir kimliği dApp’lere entegre etmelerini kolaylaştırmak için Polygon ID altyapı araçlarında üç heyecan verici güncelleme başlattığını söyledi.

BabyDoge kripto kartı yayına girmek üzere

Baby Doge Coin’in (BabyDoge) resmi hesabı, Kanadalı kripto ödeme platformu FCF Pay tarafından desteklenen BabyDoge’un sanal kripto kartının yayına girmesine 24 saatten az bir süre kaldığını paylaştı. Ne BabyDOGE ne de FCF Pay bunun ön ödemeli bir sanal kart mı yoksa hediye bir kripto kart mı olacağını belirtmedi. Her iki durumda da bu adım, popüler meme coin BabyDoge’un kullanımını ve benimsenmesini artıracak.

Floki büyük borsa listesine girdi ve %12 sıçradı

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, FLOKI’yi listeleyeceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından altcoin fiyatı aniden yaklaşık %12 değer kazandı. Böylece Floki, gün içi en yüksek değerini 0,0000363 dolar olarak belirledi. Yazı yazıldığı sırada altcoin 0,00003382 dolardan işlem görüyordu. Token, gün içi kazançlarının bir kısmının azalmasıyla son 24 saatte %6,91 artış gösterdi.

Xumm ortaklığı kullanıcıların XRP trade’ine olanak sağlıyor

XRP Ledger (XRPL) cüzdanı olarak bilinen Xumm, kullanıcıların XRP’yi 40 fiat para birimiyle sorunsuz bir şekilde satın alabilmelerini ve Xumm uygulamasından çıkmadan kripto varlıklarını fiat karşılığında kolayca satabilmelerini sağlamak amacıyla gözetim dışı fiat açma/kapama sağlayıcısı Guardarian ile ortaklık kurdu. Proje ekibi, ortaklığı bugün, resmi bir basın açıklamasıyla duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir